O mnie
Sebastian Richert - terapeuta TSR

Nazywam się Sebastian Richert. Ukończyłem pedagogikę oraz filozofię na UWM w Olsztynie. Jestem terapeutą terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach
( w trakcie certyfikacji).
Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Skoncentrowanych na Rozwiązaniu. Podlegam pod system certyfikacji, co gwarantuje stałość szkoleń i podnoszenia umiejętności terapeutycznych.
Specjalizuję się w pracy z parami, indywidualnie z młodzieżą i osobami dorosłymi. Do gabinetu zapraszam pary i rodziny, które przeżywają kryzys, doświadczają problemów we wzajemnych relacjach, szukają pomoc i wsparcia by poradzić sobie z trudnościami. Pomagam w poprawach relacji między małżonkami, członkami rodzin.
W ramach szkoleń terapeutycznych ukończyłem dwa stopnie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), Interwencję Kryzysową w (PTSR), I stopień Racjonalnej Terapii Zachowań. W ramach procesu certyfikacji ciągle podnoszę jakość swojej pracy, uczestniczę w szkoleniach specjalistycznych. Ukończyłem szkolenia z zakresu terapii par, sytuacji okołorozwodowych oraz pracy z lękiem.
Od 2007 roku pracuję w instytucji publicznej zapewniającej opiekę nad młodzieżą.
Jak Pracuję
W swoim podejściu terapeutycznym szukam razem z klientem rozwiązania problemów. Łączę wiedzę z zakresu funkcjonowania człowieka by pomagać i wspierać. Każdy z nas jest inny stąd nie podchodzę szablonowo i schematycznie – szukam rozwiązania razem z osobą, która do mnie się zgłasza. Swoim zaangażowaniem i otwartością pomagam spojrzeć na problemy z innej perspektywy.
Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR), to model skutecznej i krótkoterminowej terapii. Nie każdy dysponuje możliwościami finansowymi by podejmować tradycyjny proces terapeutyczny (liczony w miesiącach). Nie każdy ma również potrzebę analizowania swoich przeszłych wydarzeń. TSR większą wagę przywiązuje do przyszłości wykorzystując teraźniejszość. Jest to terapia krótkoterminowa – umożliwia szybkie i skuteczne dokonanie zmiany w swoim życiu. Jednym z głównych filarów tego modelu jest założenie, że każdy człowiek ma wystarczające zasoby by poradzić sobie z problemami, które go dotyczą.
Pracuję używając narzędzi i technik terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, która bazuje na zasobach i silnych stronach klienta w kryzysie. W procesie terapii wspieram się pracą nad przekonaniami, które wyznaczają kierunki naszego myślenia. Negatywne myśli, które mamy w sobie („nic nie potrafię”, „jestem do niczego”, „to na pewno się nie uda”, itp.) są nawykami myślowymi, utrwalonymi przez nasze życie. Terapia skupia się na ich odkryciu i przepracowaniu.